دارای گواهینامه
ISO 9001:2008
بهترین
در جهان
توزیع کننده برتر
در منطقه
دریافت راهنمایی

میلگرد کوانتوم®

میلگرد کوانتوم ®

Quantom Bar

میلگرد کوانتوم ® (Quantom®Bar)

میلگرد کوانتوم ® یک نوع میلگرد برای تسلیح بتن است که از الیاف شیشه مقاوم در مقابل خوردگی و چسب اپوکسی تولید می شود. کیفیت بالای مصالح استفاده شده و روش تولید این میلگرد یک محصول نهایی فوق العاده ای را ایجاد کرده است.

مشخصات بی نظیر :

Quantom®Bar میلگردهایی هستند که از محصور شدن الیاف ضد زنگ شیشه ای در چسب رزین اپوکسی تولید می شوند. استفاده از مواد اولیه ی با کیفیت و روش های تولید بی همتا محصولات ما را از هر نظر برجسته می دارد.

معتبر در سرتاسر جهان:

محصولات ما به طور گسترده ای مطابق آیین نامه های معتبر جهانی مورد آزمایش قرار گرفته اند و ضوابط مربوط به آن ها را کنترل کرده اند. از این رو محصولات ما اعتبار جهانی دارد.

 

Quantom®Bar دارای مزایای زیر است:

  • دوام بالایی دارد.
  • مقاومت بالاتر نسبت به فولاد
  • مقاوم در برابر خوردگی
  •  بدون خاصیت مغناطیسی
  • نارسانای الکتریکی و حرارتی
  • سهولت در برش با ماشین
  • سبکی چشمگیر نسبت به فولاد

 

مقایسه مستقیم بین فولاد و GFRP Bar 

نمودار تنش- کرنش

چندین دهه است که فولاد در سازه های بتنی به عنوان یک تسلیح کننده ی مرسوم مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه فولاد مقاومت خوبی دارد ولی در محیط های خورنده و یا میدان های الکترمغناطیسی استفاده ا ز این ماده راهکار مناسبی نیست. در شرایط نامبرده استفاده ازQuantom®Bar که حاصل خلاقیت مهندسی است ما را قادر به ارائه ی راهکارهای پیشرفته و بی همتا تر می کند.

مراحل تولید میلگرد کوانتوم Quantom®Bar

خصوصیتی که Quantom®Bar را خاص کرده فرایند دو مرحله ای بهینه برای تولید میلگردهایی است که تمامی الزامات را فراهم کرده است. در مرحله اول که مرحله شناخته شده ای برای محصولات کامپوزیت است، پولتروژن، الیاف شیشه با مقاومت بالا تا حد امکان در وضعیت دسته متراکم می شوند و در حالیکه آغشته به رزین شده اند از محفظه ای بسته عبور می کنند. در مرحله دوم، شکل دهی به مقطع، بر روی میلگردها که پس از مرحله قبل سخت شده اند آج ها برش می خورند. در انتها بر روی میلگردها یک پوشش نهایی اجرا می شود. نتیجه این مراحل، تولید محصولی بی همتا در خصوصیات سازه ای، فیزیکی و شیمیایی است.

حفظ مقاومت در زمان بیشتر

هرچه نسبت الیاف موجود بیشتر باشد و الیاف در راستای میلگرد آرایش داده شده باشند مقاومت و سختی میلگرد بیشتر خواهد بود.
همه الیاف با رزین کاملا محصور می شوند و به این شکل دوام حداکثری در بتن ایجاد می شود. (تا 100 سال)

ترانس ها، راکتورهای موجود در شبکه ی برق رسانی، سوئیچ ها و تاسیسات صنعتی (کارخانجات ذوب آهن و آلمنیوم و …) با جریان بالای الکتریکی کار می کنند. اگر که میلگردهای موجود در این سازه ها به سیم پیچی بسیار نزدیک باشد، جریان الکتریکی القایی به میلگردها وارد می شود. همین پدیده باعث می شود که حرارت میلگردها بالا رفته و مقاومتشان کاهش یابد. به منظور جلوگیری از این پدیده باید اعضای حاوی میلگردهای فولادی خارج از میدان مغناطیسی موثر ناشی از سیم پیچی ها باشد. جالب توجه است که در میلگردهای Quantom®Bar هیچ گونه جریان الکترو مغناطیسی ایجاد نمی شود. بنابرین می توان از این میلگرد برای ساخت پی، دیوارها و سقف ها در مجاورت سیم پیچی ترانس ها و راکتورها استفاده کرد. در نتیجه محفظه سیم پیجی می تواند در ابعاد بسیار کوچکتری ساخته شود بدون اینکه ممانعتی برای عملکرد این سیستم ایجاد کند. در این صورت هزینه های ساخت و حین استفاده به شکل چشمگیری کاهش می یابد.

Quantom®Bar جریان الکتریکی را از خود عبور نمی دهد، بنابرین در موارد زیر می تواند به شکل ائده آل استفاده شود:
◄ در محفظه و فونداسیون ترانس ها و راکتورها
◄ سوئیچ ها
◄ کارخانه فولاد
◄ کارخانه ذوب آلمینیوم
◄ تاسیسات صنعتی

آزمایشگاه های تحقیقاتی نانوتکنولوژی، فیزیک جامدات و رشته های مشابه محیط های بسیار حساسی هستند. همچنین اندازه گیری های انجام شده در اسکن میکروسکوپ الکترونی، توموگرافی با چرخش مغناطیسی و توموگرافی با تشدید مغناطیسی در مقابل تاثیرات محیطی بسیار حساس اند. از آن جاییکه میلگردهای فولادی قابلیت رسانایی دارند می توانند در دقت و عملکرد این سیستم ها تاثیر داشته باشند. استفاده از Quantom®Bar می تواند محیطی بدون حضور فلز و بدون خاصیت مغناطیسی را فراهم آورد. این اقدام منجرب تامین محیطی مناسب برای عملکرد دستگاههای نامبرده و حفظ دقت آن ها می شود.

Quantom®Bar در مقابل جریان الکترومغناطیسی نارساناست، بنابرین در موارد زیر می تواند به شکل ائده آل استفاده شود:
◄ بیمارستان ها (ساختمان MRI)
◄ مراکز نانوتکنولوژی
◄ آزمایشگاه های فیزیک جامدات
◄کف های صنعتی دارای سیستم های انتقال بدون سرنشین

متداول ترین دلیل آسیب در ساختمان های بتنی مسلح شده با میلگردهای فولادی عامل خوردگی است. این مسئله مخصوصاً در نمای خارجی ساختمان، سازه های نواحی ساحلی، پل ها و پارکینگ هایی که در معرض نمک یخ زدایی قرار می گیرند و یا همچنین در استخرهای شنا، محفظه های تصفیه فاضلاب و بسیاری از تاسیسات صنعتی دیگر حائز اهمیت بیشتری خواهد بود. از آن جاییکه Quantom®Bar دچار خوردگی نمی شود، خطر خوردگی در سازه های حاوی آن حذف می شود. همین امر سبب می شود که هزینه های نگهداری و تعمیر به شدت کاهش پیدا کند. همچنین عمر سرویس سازه به شدت افزایش می یابد که در زمینه ی سازهای پایدار نقش مهمی را ایفا می کند.

Quantom®Bar دچار خوردگی نمی شود و در محیط های قلیایی و اسیدی مقاومت می کند، بنابرین در شرایط محیطی شدید می تواند به شکل ائده آل استفاده شود، از جمله در:
◄ استحکامات ساحلی و دیوار اسکله ها
◄ المان های در نمای خارجی
◄ پارکینگ ها (حتی بدون نیاز به پوشش)
◄ کف های صنعتی
◄ استخرهای شنا
◄ مجفظه های تصفیه ی فاضلاب
◄ Harbours
◄ Dams

زیرساخت های موجود اغلب به علت خوردگی فولاد و متعاقبا آسیب های وارده به ریزساختار بتن تیاز به تعمیر و تعویض دارند. این مشکل به ویژه در پل های در معرض نمک های یخ زدا اتفاق می افتد. این مشکل با استفاده از میلگردهای Quantom®Bar برطرف می شود. مسیرهای ارتباطی ریلی پرسرعت جدید و خط ترامواها معمولا با دال های بالاست ساخته می شوند. ریل ها به عنوان یک وسیله ی الکتریکی برای انتقال سیگنال مورد استفاده قرار می گیرند. میلگردهای فولادی در دال زیر ریل باید به شکل پیچیده ای در عمق قرار گیرند تا سیگنال های انتقالی از ریل ها دچار اختلال نشوند. در صورت استفاده از GFRP Bar} c چون جریان الکتریکی در آن ها ایجاد نمی شود، نیاز به رعایت این معیارها نیست. حتی می توان این میلگردها را در مجاورت زیاد با سیم پیچ های القایی که به منظور تغییر خط ریل استفاده شده اند، نصب کرد.

Quantom®Bar دچار خوردگی نمی شود و همچنین نارسانای الکتریکی می باشد، بنابرین می تواند به شکل ائده آل در موارد زیر استفاده شود:
◄ عرشه ی پل
◄ تکیه گاه های عرشه پل
◄ دیوارهای حائل روی پل ها
◄ دیوارهای حائل صوتی
◄ دال های بالاست
◄ خط پرواز و فرود در فرودگاه ها

تونل های متروی شهری، مجاری فاضلاب و تاسیسات زیرساختهای دیگر توسط دستگاه حفر تونل یا همان TBM احداث می شوند. حال در صورت مواجه با میلگرد فولادی در مسیر دستگاه TBM قادر به پیشروی نخواهیم بود و دیوارهای نگهبان که برای پایداری ترانشه خاک احداث شده اند باید به صورت دستی تخریب شوند. لذا با استفاده از Quantom®Bar در دیوار بتنی نگهبان می توان پایداری خاک را تامین کرد درحالیکه دستگاه TBM قادر خواهد بود که دیوار مسلح شده با این میلگرد را به راحتی حفر کند و نیاز به تخریب دستی را حذف کند. زمان و هزینه ی مراحل ساخت در این شیوه به شدت کاهش می یابدو همچنین ایمنی در گارگاه به شکل چشمگیری بهبود پیدا می کند.

Quantom®Bar به علت قابلیت سهولت در برش خوردن می تواند به شکل ائده آل در موارد زیر استفاده شود:
◄ در سازه نگهبان موجود در پروژهای حفاری تونل
◄ در سازه نگهبان ها
◄ دیوارهای ساخته شده با شمع بتنی
◄formwork anchors
◄سازه های موقت بتنی